Świętowali pierwszoklasiści

W czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Pierwszoklasisty. Po uroczystym apelu ponad 120 uczniów gimnazjum i 60 liceum zostało pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Wszystkich nowych uczniów serdecznie powitali pan dyrektor szkoły, Mariusz Szeremeta oraz starsi koledzy i koleżanki z klas drugich, wraz z wychowawcami. W trakcie uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, odebrali także legitymacje z rąk pana dyrektora. W części nieoficjalnej starsi koledzy przygotowali dla „pierwszaków” kilka „kocich” konkurencji. Musieliśmy wymiauczeć melodie znanych piosenek, pić mleko bez użycia rąk, czy rozwiązać test z wiedzy o szkole – wymieniała gimnazjalistka Julia Palka, z klasy dwujęzycznej. Było bardzo wesoło – dodała. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji uroczyście przyjęto nasze „kociaki” w poczet uczniów naszej szkoły.