Święto sportu w „Kochanie”!

Słoneczna aura i wystawione już oceny nie sprzyjają siedzeniu w szkolnych ławach, dlatego w świętochłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 środa była świętem sportu. Uczniowie wraz z wychowawcami rywalizowali w miejskim rajdzie na orientację, przygotowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na wyznaczonej trasie na klasy czekały punkty z zadaniami specjalnymi, zarówno takimi, które wymagały sprawności fizycznej, jak i innymi, gdzie młodzież wytężała umysły czy pracowała nad zgraniem i dokładnością. Młodzi ludzie rozwiązywali zagadki logiczne, budowali wieżę z deseczek, skakali przez „sznura” i maszerowali z kijami do nordic walking. Większość pokonała trasę pomiędzy punktami szybkim marszem. Liczyło się nie tylko jak najszybsze zameldowanie się na mecie, ale także dokładne wykonanie wszystkich zadań. Zabawa była świetna, najbardziej podobało mi się zadanie, w którym z dziurawej rurki wydobywaliśmy piłeczkę do ping ponga, nalewając do środka wody – relacjonował gimnazjalista Wojciech Brom. Musieliśmy współpracować ze sobą, żeby zatkać wszystkie dziury, no i udało się, to zadanie wykonaliśmy jako jedni z nielicznych – cieszył się na mecie. Na koniec Dnia Sportu młodzież otrzymała słodkie upominki oraz gratulacje od dyrektora szkoły. Kolejne sportowe emocje już w nowym roku szkolnym!