Sportowe zakończenie roku

Tradycją w świętochłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 jest szkolny Dzień Sportu. Kiedy już podręczniki i zeszyty wylądują na półkach, społeczność szkolna wspólnie bawi się i podejmuje sportowe wyzwania. Tym razem impreza odbyła się na terenie parku „Skałka”. Każda klasa musiała pokonać dystans wokół stawu, a po drodze czekały na nich zadania specjalne, których wykonanie nadzorowali uczniowie klasy sportowej. Najwięcej emocji wzbudzały podania jajkiem, których trzeba było wykonać jak najwięcej przez minutę, oczywiście bez zbicia jaja. Ciekawe było także zadanie, w którym na niewielkim kartonie trzeba było zmieścić jak najwięcej osób i ustać przez określony czas. Był także mały sprawdzian ze znajomości gwary śląskiej czy zręcznościowy slalom na rolkach z kubkiem pełnym wody… przez niedopatrzenie organizatorów, w dwóch prawych… (lub, jak kto woli, dla utrudnienia…). Wszyscy świetnie się bawili i mocno angażowali w wykonanie zadań. Na koniec Dnia Sportu wystartował także bieg indywidualny dziewcząt i chłopców na 1000 m. Na podsumowaniu, z rąk pana dyrektora i organizatorów, nauczycieli wychowania fizycznego, klasy otrzymały dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi biegacze nagrody. Kolejne święto sportu w „Kochanie” już jesienią, podczas kolejnej Sztafety Pływackiej.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek