Pomocnicy wielkanocnego zająca są w Kochanie!

W poniedziałkowy, zimowy i śnieżny poranek, uczniowie klasy psychologiczno-pedagogicznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach, zameldowali się w Miejskim Przedszkolu nr 11. Ich zadaniem było przeprowadzenie wielkanocnej imprezy dla podopiecznych przedszkola. Licealistów wspierali ich młodsi koledzy z gimnazjum, chcący kontynuować naukę w klasie o tym właśnie profilu. Impreza rozpoczęła się od poszukiwania wielkanocnych jajek, ukrytych w przedszkolnym ogrodzie. Jesteśmy pomocnikami wielkanocnego zajączka, który poprosił nas, abyśmy dziś przeprowadzili dla was tę zabawę – powitała przedszkolaki licealistka Gosia Wojcieszko. Następnie Żabki, Pszczółki i Słoneczka, uzbrojone w wielkanocne koszyczki, pod opieką starszych kolegów, ruszyły na łowy i szybko zlokalizowały ponad 300 jajek, rozmieszczonych na całym terenie zieleńca. Po powrocie, jajka wymieniono na drobne upominki. To nie koniec niespodzianek, licealiści pomalowali dzieciakom wielkanocne wzory na rączkach, przygotowali zwierzątka z balonów i przeprowadzili zabawy przy muzyce. My bawiliśmy się świetnie, dzieci chyba też – mówili uczniowie „Kochana”. Polecamy się na przyszłość! – podkreślali zgodnie.
Dzięki takim imprezom uczniowie mają szansę poznać specyfikę pracy z najmłodszymi. Ja na przykład dowiedziałem się, że raczej nie jest to praca dla mnie, wyszedłem z dwójką dzieci i po chwili oboje straciłem z oczu – śmiał się jeden z licealistów. Na szczęście wielkanocny zając czuwał i przed południem wszyscy w komplecie i świetnych nastrojach zakończyli zabawę.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek