Orientuj się z ‚Kochanem’!

Uczniowie z klasy sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach spędzili minioną sobotę bardzo aktywnie, uczestniczyli bowiem w warsztatach terenoznawstwa i orientacji sportowej. Poprowadził je zaprzyjaźniony instruktor biegów na orientację, Bartłomiej Wower. Rozpoczęły się od teoretycznego wprowadzenia do tematu, uczniowie dowiedzieli się, jak orientować się w terenie, pracować z mapą, wyznaczali też azymuty. Następnie sprawdzali swoją wiedzę w praktyce, zaliczyli krótki bieg parkowy oraz dłuższy w Parku Śląskim. Taka wiedza z pewnością przyda się w przyszłości, jeśli kiedykolwiek zgubię się, choćby na wycieczce w górach, będę wiedziała, jak sobie poradzić – mówiła po warsztatach Edyta Malanowicz. Instruktor dał nam dużo ciekawych, praktycznych rad jak radzić sobie w terenie, nauczyłem się też jak poprawnie korzystać z mapy – dodał Karol Świderski. Część praktyczna także podobała się uczniom. Bieg na orientację to świetna sprawa, chciałbym spróbować swoich sił w zawodach – dodał Karol. Dominice Ziębie także podobało się bieganie. Szukając jednego z punktów kontrolnych potargałam spodnie, ale trzeba było biec dalej – śmieje się Dominika. Ona także chciałaby wystartować w zawodach. Z pewnością taka szansa wkrótce się nadarzy. W programie klasy sportowej przewidziano bowiem udział w zawodach w biegach na orientację a także w rajdach przygodowych.