Niezwykli gimnazjaliści z „Kochana” na niezwykłej Olimpiadzie!

We wtorek, 12 czerwca, uczniowie z klas gimnazjalnych współorganizowali VI Letnią Olimpiadę dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie pod hasłem „Ruch to zdrowie”. Na hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie zgromadziły się reprezentacje placówek zajmujących się osobami z upośledzeniem intelektualnym, które rywalizowały między sobą o zwycięstwo.
W tej cyklicznej imprezie odbywającej się w Chorzowie młodzież z „Kochanowskiego” towarzyszy zawodnikom od samego początku demonstrując poszczególne ćwiczenia oraz asekurując przy ich wykonaniu.
Podczas olimpiady dominowały konkurencje o charakterze biegowym wymagające współpracy w drużynie oraz wymuszające opracowywanie odpowiedniej taktyki i strategii działania.
Olimpiada potwierdziła, iż wspólne działania młodzieży szkolnej i niepełnosprawnej mają głęboki sens. Wpłynęła na lepsze zrozumienie i poznanie siebie nawzajem, a także wychowanie młodego pokolenia w duchu poszanowania drugiego człowieka, niezależnie od jego wyglądu i zdolności.

Adam Pradela