Nabór do szkół ponadgimnazjalnych – komunikat nr 3

18 czerwca minął termin składania wniosków przez kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych. Przed Wami kolejny etap rekrutacji polegający na wprowadzaniu osiągnięć i ich akceptacji przez wybrane przez Was szkoły.

• Otwórz stronę internetową systemu naboru https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/
  • Zaloguj się na swoje konto w systemie naboru.
  • W menu po lewej stronie wybierz pozycję „Arkusz osiągnięć„.
  • Wprowadź oceny końcowe z przedmiotów, których uczyłeś się w gimnazjum. Uwaga! Trzeba wprowadzić wszystkie oceny od razu. Oceny wpisujemy cyframi bez plusów i minusów. Nie zaznaczamy żadnego przedmiotu jako nadobowiązkowy. Ocenę za zachowanie również należy wpisać cyfrą.
  • Wprowadź wyniki egzaminu gimnazjalnego. Należy wprowadzić tzw. wynik procentowy ale bez znaku %.
  • Wprowadź dodatkowe osiągnięcia z trzyletniego okresu nauki w gimnazjum. Przyznawanie punktów za dodatkowe osiągnięcia reguluje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Najlepiej spytaj wychowawcy klasy które osiągnięcia znajdą się na Twoim świadectwie ukończenia gimnazjum.
  • W dniach od 22.06 do 26.06.2018r. musisz dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru (tej do której zaniosłeś wniosek) świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Dopuszczalne są też poświadczone kopie tych dokumentów. W szkołach zostanie przeprowadzona weryfikacja ocen, wyników egzaminu i osiągnięć dodatkowych oraz ich akceptacja. Oceny, wyniki egzaminu i dodatkowe osiągnięcia wprowadzone przez Ciebie do systemu naboru muszą być zgodne tymi podanymi na świadectwie i zaświadczeniu z OKE. Dodatkowe osiągnięcia w razie potrzeby potwierdza się dyplomem lub zaświadczeniem (np. z wolontariatu).
  • 6 lipca 2018r. zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych do szkół. Na listach znajdą się tylko kandydaci, którzy zarejestrowali się w systemie naboru, mają zaakceptowany wniosek oraz zaakceptowane osiągnięcia.

C.d.n.

Andrzej Sikorski