Miejska przygoda uczniów „Kochana”

Ponad 700 uczestników zameldowało się w sobotę na starcie VIII Miejskiego Rajdu Przygodowego w Katowicach. Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów i absolwentów świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Na uczestników czekała ponad dwudziestokilometrowa trasa, dziewiętnaście punktów kontrolnych, zadania specjalne, krótki, parkowy bieg na orientację i mnóstwo pozytywnej, biegowej energii. Było świetnie, choć pokonanie trasy było bardzo wymagające – komentował po biegu Mateusz Kłopot. Najbardziej podobał mi się punkt, na którym musieliśmy pływać kajakami – dodał. Niektóre zadania sprawiły biegaczom trochę problemu. Przeprawa linowa nad stawem była dla mnie najtrudniejsza – mówiła na mecie Wiktoria Skalbaniok. Uczniowie mieli także problem ze zlokalizowaniem jednego z punktów kontrolnych. Nasz kolega szukał z wielkim poświęceniem, trzy razy wpadł po kolana do wody – uśmiechali się Mateusz z Wiktorią. Najlepsi zameldowali się na mecie po ponad czterech godzinach, z kompletem punktów kontrolnych. Cieszę się, że mamy takich pozytywnie zakręconych biegowo uczniów, fajnie być częścią tak wielkiej, sportowej imprezy – podsumowała opiekunka grupy, pani Anna Żurek. Kolejny start ekipy „Kochana” jesienią, na rajdzie przygodowym Silesia Race.