Licealiści przedszkolakom

W czwartkowe, słoneczne przedpołudnie, licealiści ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, zameldowali się na stadionie OSiR „Skałka”, gdzie pomagali w przeprowadzeniu II Letniej Olimpiady Przedszkolaków. Do zadań licealistów należała obsługa poszczególnych konkurencji, uczniowie czuwali nad przebiegiem zawodów i pełnili rolę sędziów. Ponad setka dzieci ze świętochłowickich przedszkoli rywalizowała w biegach, skokach, rzutach na celność i odległość, a wszystko to pod czujnym okiem starszych kolegów. Staraliśmy się być jak najbardziej obiektywni i sprawiedliwi, choć zdarzały się lekkie naciski – uśmiechał się po zawodach Łukasz Masorz, który pierwszy raz uczestniczył w takiej imprezie. Chyba dobrze się spisaliśmy, bo nawet dostaliśmy pochwałę od pań nauczycielek – cieszyli się jego koledzy z klasy, Alan Poślednik i Dominik Towarnicki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, na zawodach panowała świetna atmosfera – podkreślają zgodnie. Po rywalizacji nadszedł czas na wręczenie medali i pucharów oraz nagród i słodkich upominków. Nikt nie odszedł z pustymi rękami, a uśmiechy nie znikały z twarzy. Kolejna Olimpiada już za rok i na pewno nie zabraknie na niej wolontariuszy z „Kochana”.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek