Konkurs Mitologiczny

Dnia 5 stycznia 2018 roku odbyły się szkolne eliminacje do XIX KONKURSU MITOLOGICZNEGO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ. W zmaganiach wzięło udział ośmiu uczestników. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą rozwiązując test wiadomości przygotowany przez organizatorów, m. in. odpowiedzieć na pytanie, kto rozwiązał zagadkę Sfinka czy też skąd wzięło się pojęcie „puszka Pandory”. Najwięcej punktów zdobył Dominik Wycik z klasy 3bg, a na drugim miejscu znaleźli się ex aequo Małgorzata Wojtala (2dg) i Bartłomiej Mastalirz (3ag), którzy w ubiegłym roku szkolnym reprezentowali szkołę w etapie rejonowym. Do etapu rejonowego, który odbędzie się wiosną w ZSO nr 2 w Świętochłowicach mogą przejść dwie osoby, dlatego 8 stycznia zorganizowano dogrywkę pomiędzy Małgosią i Bartłomiejem. Uczniowie rozwiązali krótki test. Małgosia zdobyła 25,5 pkt., a Bartek 29 pkt., tym samym naszą szkołę w etapie rejonowym będą reprezentować Bartłomiej Mastalirz i Dominik Wycik. Gratulujemy!

Patrycja Wilczek