Koncert Kochanowskiego 2016

Dnia 14.04.2016 W Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbyła się III Edycja Koncertu Kochanowskiego. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Świętochłowice Dawid Kostempski. W koncercie wystąpiła uzdolniona muzycznie i aktorsko młodzież ZSO nr 1 oraz absolwenci „Kochana”. Swoje talenty zaprezentowali: Katarzyna Kierznowska (3ag), Zuzanna Łukawska (1a), Jakub Daniluk (1b), Alicja Brożyńska (2ag), Anna Nowakowska (2bg), Filip Mierzwa (3bg), Paulina Ulbrich (1b), Marcin Dalibor (1a), Emilia Kawka (1b), Kamil Pasternok (3a), Michalina Kubica (2a), Maciej Wojtyczka (2ag), Agnieszka Kochanek (1bg) oraz absolwenci: Katarzyna Seifried (studentka matematyki), Daniel Tkocz.
Gościnnie na koncercie wystąpił zespół muzyczny „Zgrani fest”, którego opiekunem artystycznym jest Pani Justyna Kramorz – dyrektor CKŚ.
Gościem specjalnym imprezy była Pani Katarzyna Bańka – wykładowca języka chińskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, która zaprezentowała utwory muzyczne w języku chińskim.
Wydarzenie to zgromadziło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili m.in.: władze miasta, przedstawiciele Arcelor Mittal oddział Świętochłowice oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli, placówek kulturalno-oświatowych, pedagogiczno-psychologicznych. Na koncercie nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, ich rodziców
oraz absolwentów ZSO nr 1. Goście na widowni podziwiali znakomite występy wykonawców, bawili się doskonale oraz podśpiewywali razem z nimi.
Zwieńczeniem koncertu był poczęstunek przygotowany przez restaurację Appassionata.
Mam nadzieję, że „Koncert Kochanowskiego” był dobrym sposobem na promocję naszej szkoły oraz naszego miasta w myśl tegorocznego przesłania Pana Prezydenta do świętochłowiczan
„Tu jest moje miejsce”.

Jolanta Daniluk – koordynator koncertu