Kochanowski znowu na podium!

Z radością informuję, iż nasi licealiści stanęli na podium III Turnieju Pierwszej Pomocy Przedmedycznej! W konkurencjach zespołowych – Monika Suchan, Ewelina Bohn i Katarzyna Bohn – zajęliśmy zaszczytne II miejsce (wygrali organizatorzy). Natomiast w kategorii indywidualnej – równie wspaniałe II miejsce – zajęła uczennica klasy ratowniczo – medycznej Monika Suchan. Emocje były ogromne! Gratulujemy!!!
Młodzież, przygotowana przez p. Małgorzatę Schneider, musiała zmagać się podczas konkursu z częścią teoretyczną oraz praktyczną. Szczególnie trudna jest część praktyczna – wymaga nie tylko wiedzy, ale i umiejętności szybkiego reagowania, pracy zespołowej i panowania nad stresem. Wszystkie te umiejętności nasza młodzież miała opanowane w sposób perfekcyjny!
W turnieju brała udział młodzież wszystkich szkół ponadpodstawowych miasta Świętochłowice. Po konkursie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym pokazie z zakresu I pomocy zorganizowanym przez naszych świętochłowickich strażaków.

Mając tak zdolną i dobrze wyszkoloną młodzież możemy czuć się w naszej szkole naprawdę bezpiecznie.

Małgorzata Schneider