IV Koncert Kochanowskiego

KOCHANOWSKI W PODRÓŻY Z PIOSENKĄ

NA 70 – LECIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Dnia 12.04.2018 r. w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbył się IV Koncert Kochanowskiego. Wydarzenie to zainaugurowało obchody 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach. Patronat honorowy nad koncertem objął Prezydent Miasta Świętochłowice – pan Dawid Kostempski. Wydarzenie to poprowadził absolwent naszej szkoły – Jakub Kurzela, który na co dzień pracuje w Radiu Piekary.
Tematem przewodnim koncertu był „Kochanowski w podróży z piosenką”. Dzięki niezwykle uzdolnionej młodzieży odbyliśmy wspaniałą podróż w najdalsze zakątki świata. W koncercie wzięli udział uczniowie i absolwenci „Kochana”: Zuzanna Łukawska (3a), Jakub Daniluk (3b), Emilia Kawka (3b), Aleksander Kral (3bg), Alicja Brożyńska (1a), Katarzyna Kierznowska (2b), Agnieszka Kochanek (3bg), Dominik Witkowski (3bg), Dominik Nowacki (2c), Katarzyna Seifried (absolwentka I LO). Wśród artystów nie zabrakło również gości: para tańca towarzyskiego – Kinga i Szymon Harazim, grupa taneczna z CHCK-u – Maciej Mendyka, Maksymilian Wójcik, Dawid Pilszek, Tomasz Drogokupiec, studentki Uniwersytetu Śląskiego w swoim chińskim tańcu z wachlarzami – Sandra Kubista, Agata Olszowska, Izabela Plata, Jagoda Żółtawska oraz tancerka brzucha – Judyta Obrzeżgiewicz. Na szczególną uwagę zasługuje występ aktorki Joanny Bartel, absolwentki naszej szkoły, która rozbawiła naszych gości do łez. Na koncercie mieliśmy również okazję poznać ukryte muzyczne talenty naszych nauczycielek – pani dr Katarzyny Bańki i pani mgr Jolanty Daniluk.
Podczas Koncertu gościliśmy władze miasta, sponsorów, dyrektorów i przedstawicieli placówek oświatowych ze Świętochłowic i Bytomia, emerytowanych dyrektorów i nauczycieli naszej szkoły oraz uczniów i ich rodziców. Wszyscy goście świetnie się bawili i śpiewali razem z wykonawcami.
Pomysłodawcą i organizatorem była pani mgr Jolanta Daniluk.

Monika Szafraniec