III Szkolny Festiwal Miniatur Filmowych

Dnia 22.06.2016 w ZSO nr 1 odbył się III Szkolny Festiwal Miniatur Filmowych – Dokumenty 2016, w ramach którego miał miejsce przegląd filmów wykonanych przez uczniów naszej szkoły. -Publiczność złożona z uczniów wybrała 3 najlepsze filmy.
„Szkolne Oscary” otrzymały filmy:

„Nasza szkoła” – Wiktoria Skowrońska, Ewelina i Katarzyna Bohn (klasa 1b) – I miejsce

„Robert Lewandowski” – Maciej Wojtyczka, Miłosz Kucharczyk, Dawid Korytko (klasa 2ag) – II miejsce

„Jem frytki nie popędzaj” – Jan Kocurek, Jakub Janik, Jakub Wodarski (klasa 2ag) – III miejsce

W dalszej części festiwalu uczniowie klasy 1a – Oliwia Falkus i Mateusz Żukowski – przedstawili prezentacje na temat hip hopu.
Kolejną atrakcją imprezy był konkurs „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym każda klasa zaprezentował wybraną przez siebie postać celebryty. Jury konkursu oceniało pomysłowość przebrania a społeczność uczniowska odgadywała kto kim jest. W tej konkurencji wyróżnieni zostali uczniowie:

Laura Stobrawa (1dg)
Jakub Janik (2ag)
Paulina Grabarczyk (3ag)
Oliwia Apostel (1a)
Daria Jucha (1b)

Podsumowaniem wiedzy o filmie był quiz „Co to za film?”, który poprowadziły uczennice klasy 1b Ewelina i Katarzyna Bohn.
Na zakończenie „Festiwalu Twórczości” dyrektor Grzegorz Jelonek pogratulował wszystkim zwycięzcom konkursów oraz wręczył nagrody.

Organizatorzy festiwalu
mgr Jolanta Daniluk