Holenderscy goście w ZSO 1

Podczas minionego tygodnia w świętochłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przebywali goście z Holandii. W ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej młodzi ludzie z holenderskiego Almere gościli w domach swoich świętochłowickich rówieśników. W programie wymiany dla grupy przygotowano warsztaty i prezentacje w szkole. Młodzież wzięła także udział w debacie oksfordzkiej, której tematem była multikulturowość w społeczeństwie. Część warsztatów i prezentacji przygotowali uczniowie klas dwujęzycznych, dla których była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Grupa zwiedziła także Kraków, Ustroń oraz muzeum Auschwitz-Birkenau. Jesteście bardzo gościnni i otwarci, bardzo nam się w Polsce podobało – mówiła Lucy-Ann Luiten. Wycieczka na Równicę była najlepsza, choć o wiele bardziej podobało mi się schodzenie! – śmiała się jej koleżanka Merlijne Riedveld. Na uczniach duże wrażenie zrobiła także wizyta w obozie Auschwitz-Birkenau. Całą grupę przyjął także Prezydent Miasta Świętochłowice, Dawid Kostempski. Opowiedział uczniom o naszym mieście i wręczył pamiątkowe gadżety. Tydzień minął nam niezwykle szybko, dla mnie przede wszystkim była to ogromna lekcja języka angielskiego, która pokazała, jak dużo muszę jeszcze się nauczyć – podsumowywał licealista Jakub Liszka. Rewizyta w Holandii nastąpi w listopadzie. Organizatorkami wymiany były panie Magdalena Bula i Anna Żurek.