Gryfnie i kolorowo!

Uczniowie klasy sportowej, działającej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach, mieli bardzo pracowity rok. Oprócz nauki i treningów wzięli udział w mnóstwie imprez sportowych, zarówno w charakterze uczestników, jak i wolontariuszy. Na zakończenie zameldowali się na starcie Gryfnego Biegu, rozgrywanego w Parku Śląskim, w ramach Festiwalu Kolorów. Na dystansie 5 km na biegaczy czekało kilka stref, gdzie obsypywano ich kolorowym proszkiem. Było świetnie, kolory dodawały energii i motywacji do biegu, panowała luźna atmosfera – podkreślała na mecie Edyta Malanowicz. Warto też podkreślić niezwykle energetycznego spikera, prowadzącego imprezę – dodała. Jej kolega, Kamil Niesporek, także dobrze się bawił. Nie dość, że wbiegaliśmy w kolorową chmurę, to jeszcze nawzajem obsypywaliśmy się barwnikami, a nawet tarzaliśmy się w nich! – śmiał się po biegu. Nawet nie zauważyłem, że już wbiegłem na metę… – podsumował. Uczestników nie przestraszył nawet ulewny deszcz, który spadł pod koniec imprezy. Dziękuję moim uczniom za cały rok pracy i świetnej zabawy i mam nadzieję, że tej pozywanej energii starczy wam na kolejny rok szkolny! – podkreślała wychowawczyni klasy, pani Anna Żurek. Teraz czas na zasłużony wypoczynek, oczywiście czynny!