Goście, goście!

Przez cały najbliższy tydzień uczniowie ze świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 będą gościć w swoich domach rówieśników z Holandii. Wymiana ze szkołą Meergronden z Almere należy od wielu lat do tradycji szkoły. Wiosną do Polski przyjeżdżają holenderscy uczniowie wraz z nauczycielami a jesienią przychodzi czas na rewizytę. Podczas pobytu w Polsce uczniowie wezmą udział w warsztatach w szkole, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z ZSO nr 1. Nie zabraknie też czasu na zwiedzanie. Grupa młodzieży została zaproszona do świętochłowickiego Muzeum Powstań Śląskich, gdzie spotka się z wiceprezydentem miasta. Grupa odwiedzi także Kraków, gdzie młodzi ludzie zwiedzą Wawel. W Ustroniu czeka ich wspinaczka na Równicę. Zagraniczni goście odwiedzą także Muzeum Auschwitz – Birkenau.