Finał Turnieju Ortograficznego 2015

Znajomość reguł ortografii przydaje się w życiu. Swoje umiejętności w tej dziedzinie mogli sprawdzić uczniowie naszej szkoły, którzy dostali się do finału konkursu ortograficznego. Wśród gimnazjalistów byli to: Karolina Dziewięcka, Marcin Dalibor, Oliwia Falkus, Barbara Gurgul, Tomasz Hanysek, Karolina Marzec i Wiktoria Przychocka. Natomiast licealistów reprezentowały: Agnieszka Pietras, Monika Suchan i Klaudia Górecka.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z przygodami niejakiego Zółwika Żegoty, któremu żaba żagiel zżuła, wykazać się znajomością reguł ortograficznych oraz umiejętnością poprawnego zapisania supertrudnych wyrażeń typu: wte i wewte, w okamgnieniu, znienacka, na chybił trafił, ni stąd, ni zowąd. Większego problemu nie sprawiły nazwy zwierząt- strzyżyka, trznadla, pustułki czy chrząszcza.

Po zaciętej walce jury w składzie: pan dyrektor Grzegorz Jelonek, pani Patrycja Błażyca oraz pani Emilia Gołąb ogłosiło zwycięzców. W kategorii liceum zwyciężyła Monika Suchan z klasy 1c, zaś w grupie gimnazjalistów najwyższy stopień podium zajęły wspólnie Barbara Gurgul i Wiktoria Przychocka, obie z 2ag.

Mistrzom ortografii serdecznie gratulujemy!

Emilia Gołąb